En journalist kommer. Han utbrister, har vi inte gått på samma utbildning, i Umeå, samtidigt?!
Senare på dagen har han både intervjuat den blivande 60åringen, som heter Ganga, och lyckats med konststycket att hitta en skolkatalog i sitt strukturerade förflutna. Ett, två TRE, från slutet, en ung dam som heter ROSLIN Anette, det är Ganga! Året är 1980.
En till i familjekretsen, fyller med nolla. Mor RosMarie, 80 år.
Små töser blir också tanter, till sist, kanske.
I alla fall växer små töser upp till vackra smarta kvinnor som uppvaktar. En vegantårta från Malmö hittar hem till oss.
Sen var det den där tidningsartikeln…..
Där dök hon upp, på familjesidan! Vi myser, läser och äter tårta. Det är bara en sak i tidningsartikeln…..?
Ville ju ha med en RakuVagina. Ganga hade arrangerat mitt i havet av Scillor, och strödde över rosenblad. Stilig bild för en tidning. var det tänkt.
Fick veta, att bilden ( inte denna, den här tog vi själva efteråt) när rosenbladen singlade ner över arrangemanget, var tänkt som förstasida bild. Gangas fåfänga knorrar. bilden som världen inte fick se! men så kan det vara. nu fick ni se lite Vagina romantik i alla fall här i födelsedags inlägget.