Förvirrad resa

Inspiration. Vi åkte till Köpenhamn för att fylla på! Men vilken tokig resa det blev. Vi åkte hemifrån kärnfriska men sen brakade det lös? Det hade behövts många extra näsor att snyta sig med. Men det började med att Rurik började hosta från ingenting till väldigt mycket, gick väldigt fort.

Så här har det känts( se ovan); som matmor till tusen miljoner bakterier. Det dröjde ju inte länge, så var Ganga också sjuk. Det där med att titta på konst var ju bara en plåga. Vi satt mest på rummet och längtade hem till alla piller och trix som man ju har i hemmet.

Så det här är väl ungefär den mest spännande bilden vi har att erbjuda från Köpenhamn. Trapphallen på Savoy hotell.

På söndagen hade vi ett uppdrag i Helsingborg.

Här har vi deltagit på Julutställning.

En av bilderna som Rurik deltog med var en Serafim. Det är egentligen en av Gangas favoritbilder och ett offer att den fick ställas ut. Skönt att den var kvar!

Vi packade bilen med våra podier och vår utställda konst och sen åkte vi hem. Raka vägen hem.

Vi skulle stannat till hos vänner och allt möjligt men det det blev bara rakt hem o ner i sängen.-och där har vi stannat en vecka nu! Vilken körare!!

Vi önskar er en frisk jul!

Lämna en kommentar